Tulipány - plánování výsadby

30.08.2016
Tulipány - plánování výsadby

Jenom před pár dny jsme slíbili, že prozradíme ještě něco více o výsadbách tulipánů. Opět se vracíme ke správnému vysazování, ale ne z hlediska technického, ale spíše uměleckého. Každý tulipánek v jarním období potěší, ale efekt z těchto rostlin lze povýšit na malý zahradní zázrak. Pro efektní výsadby doporučujeme držet se těchto základních pravidel.

  • Pokud možno – do jednoho místa by se měly uplatňovat odrůdy jedné skupiny zahradních tulipánů. Pokud tak učiníte, je velmi pravděpodobné, že porost bude přibližně stejně vysoký, rozkvete podobným typem květů ve stejnou dobu. Není to naprosto nezbytné, ale zejména málo zkušeným pěstitelům to velmi usnadňuje situaci a zvýší pravděpodobnost skvělého výsledku.
  • Dechberoucí výsledek se dá dosáhnout pouze při velkorysejším pojetí výsadby. Není to obchodní nátlak, ale opravdu efektní jsou výsadby většího množství kusů cibulek od jednoho druhu na jedno místo.
  • Barevná kombinace, kterou zvolíte, může být osvědčená i čerstvě vymyšlená. V každém případě se vyplatí zamyslet se předem a vědět, čeho vlastně chcete dosáhnout. Teprve potom nakupujte.
  • Jestli hledáte inspiraci až při prodeji, nespěchejte. Poznamenejte si, co nabízíme, vymýšlejte barevné kombinace v klidu a vraťte se pro ideální směs jarních cibulovin.
  • Nebojte se toho a experimentujte – to je na zahradničení to krásné.

Mnoho štěstí!

Tulipány - plánování výsadby
Tulipány - plánování výsadby
Tulipány - plánování výsadby
Tulipány - plánování výsadby