Chelsea Flower Show - po 4.

27.05.2019
Chelsea Flower Show  - po 4.

Ještě jednou Chelsea Flower Show - po čtvrté, ale zřejmě na nějakou chvíli naposled. V tomto souboru jsou fotografie z roku 2008. Anglické prostředí je dobrým podhoubím proto, aby se na tomto květinově zahradnickém show zrodilo pár opravdových zajímavostí...

• V rámci ukázkových zahrad bylo prezentováno i několik velmi kontroverzních. Za nejkontroverznější se považuje zahrada Paula Coopera z roku 1994, která se jmenovala „Cool and sexy garden“. V cestičce byla namontována mřížka se systémem vzduchotechniky, vzduch proudící z této mřížky měl nadzvedávat sukýnky kolem procházejícím návštěvnicím.
• Od samotného začátku konání výstavy je zakázané používání zahradních trpaslíků. Pouze na rok 2013 byl tento zákaz dočasně zrušen, stalo se tak kvůli stému výročí existence výstavního areálu. Trpaslíci, kteří byli na show vystaveni, vzbudili velký ohlas a zájem novinářů.
• Každým rokem se kompletní výstava instaluje znovu. S pracemi se začíná 33 dnů před zahájením výstavy, celkem na ní pracuje kolem 800 lidí. Zakládání hlavních ukázkových zahrad začíná na „zelené louce“ 19 dnů před zahájením výstavy, likvidace po výstavě trvá jenom 5 dnů.
• Během konání výstavy vydává veřejnoprávní britská televize BBC předpověď počasí podle jednotlivých hodin přímo ve vztahu k výstavišti – třeba ve znění 15:40 - krátká letní prška.
• Celková plocha výstaviště je 4,5 hektaru, z čehož skoro 1,2 hektaru tvoří Velký pavilon.

Chelsea Flower Show  - po 4.
Chelsea Flower Show  - po 4.