Chelsea Flower Show - po 3.

24.05.2019
Chelsea Flower Show - po 3.

Chelsea Flower Show - díl 3. Dnes nahlédneme trochu do historie - bude to jistě zajímavá exkurze, která možná pomůže pochopit, jak to chodí dnes a proč tomu tak je. 
• V roce 1926 byla výstava narychlo odložena o týden. Důvodem časového přeložení konání výstavy byla generální stávka dělníků v Londýně.
• V roce 1928 den před zahájením výstavy Londýn postihla obrovská průtrž mračen a krupobití. Díky enormnímu nasazení organizátorů ale byly všechny škody včas odstraněny a výstava začala včas.
• V roce 1959 byla představena Zahrada zítřků – a s ní i poprvé sekačka na trávu řízená rádiovým signálem.
• V roce 1967 byla poprvé představena zahrada pro osoby se zdravotním postižením.
• Popularita výstavy stoupala každým rokem – v roce 1979 v odpoledních hodinách došlo k tomu, že kvůli obrovským davům lidí byly dočasně zablokovány turnikety u vstupu.
• Od roku 1988 byl stanoven denní maximální limit počtu návštěvníků na hodnotu 40 000. Tento rok bylo také zavedeno zpoplatnění vstupného pro členy RHS. Znamenalo to krátkodobý pokles zájmu o výstavu.
• Od zavedení limitů na maximální počet návštěvníků docházelo k masovému skupování lístků a k uličnímu spekulativnímu prodeji vysoce předražených vstupenek na výstavu. Na základě toho došlo k rozhodnutí, že vstupenky na show nebude možné zakoupit na místě, ale pouze v předprodeji. Současný limit je 157 000 návštěvníků na celou výstavu.

Fotky v tomto souboru jsou z mé první návštěvy této výstavy v roce 2007. Možná proto, že byla první, mě zcela vzala za srdce. Zcela jsem chápal anglické dámy v kloboucích a jejich věčné vzdychání - aáách, lovely, aááách...
Pár zajímavostí ještě mám připravených, snad budou brzo ke čtení 

Chelsea Flower Show - po 3.
Chelsea Flower Show - po 3.